Střešní doplňky nové generace

Střešní doplňky nové generace

Ať už se jedná o vyústění ventilačního zařízení nad střechu nebo malý prostup krytinou pro anténu, v případě nevhodného technického řešení mohou tyto střešní detaily zapříčinit poškození samotné krytiny či konstrukce střechy. Pro dokonalé provedení těchto střešních detailů nabízí společnost CREATON originální sortiment doplňkových prvků a příslušenství.

Nastavitelný prostup pro anténu2_1

Nepříjemnosti a možnost chyb, které způsobují nesprávné vyvedení anténní tyče na střechu, snižuje nastavitelný držák pro anténu nacházející se jako novinka v sortimentu CREATON.

Speciální držák řeší dvojí problém, který vzniká při instalaci anténních prvků. Konstrukce pro upevnění antény se obvykle upevňuje před pokládkou ke krokvím, takže nebylo možné vždy zajistit přesné osazení do prostupové anténní tašky. Z toho důvodu bylo nutné místo přizpůsobit přesně podle prostupové tašky. Nový nastavitelný držák antény se přichytává ke kontralatím a je možné s ním pohybovat do stran. Tímto způsobem můžeme na střeše pohodlně umístit i více prostupů pro anténu bez toho, aby jejich místo bylo potřebné předem vyměřit nebo s ním později jakkoliv hýbat na úkor úpravy konstrukce střechy.

Díky přesnému umístnění prostupu je možné uskutečnit i v přechodech střešní konstrukce, postačuje drobná úprava, která nenaruší vodotěsnost střechy.

Tento speciální držák satelitní a anténní tyče je obzvláště vhodný pro dodatečné osazení. Pokud se provádí osazení antény až po položení krytiny nebo po provedení zateplení podkroví bývá obvykle velmi těžké najít vhodné upevňovací body, ale v tomhle případě to není potřebné.

 

Nové produkty zavedené v oblasti přichytávání tašek dávají odpověď na dvě malé, ale podstatné otázky.

Závěsná příchytka tašek do bočních drážek

Nový typ příchytky, který je dostupný pro všechny drážkové tašky, se zavěsí za střešní lať a následně uchytí do boční drážky tašky. Tato příchytka slouží pro bezpečné uchycení krytiny v ploše střechy a zajišťuje maximální ochranu před účinky větru. Příchytka je uchycena ve spodní části tašky čímž zároveň drží tašku pod ní. Tím se docílí přichycení současně dvou tašek, což přináší vyšší odolnost vúči působení větru na tašky v ploše.

2_2

Příchytka tašek u okapu a na hraně pultové střechy

Univerzální příchytka byla vytvořena pro uchycení první řady tašek u okapu a nebo první řady tašek pultové střechy tak, aby nedocházelo působením účinků větru k nadzvednutí krytiny v těchto částech střechy a zabránilo se možným škodám způsobeným odpadnutím tašek.   Příchytka je použitelná s vyjímkou bobrovek na všechny typy drážkových tašek.

2_3

Nová generace sanitárních prostupových tašek Signum

Výměna vzduchu budov se v současnosti nevykonává pouze gravitačně, ale pomocí výkonných zařízení. Dnešním nárokům ventilačních systémů se přizpůsobuje nová generace sanitárních odvětrávacích tašek Signum, kterými je možné vyřešit i volné proudění většího množství vzduchu.

Inovované prostupové tašky snadno vyřeší větrací požadavky výkonných zařízení, odsávačů par, případně vysoké nároky zařízení na výměnu vzduchu podkrovního prostoru u pasivních domů. Sortiment prostupových tašek se tak rozšířil: k předcházejícím prvkům s průměrem 100, 125 a 150 mm nabízíme nový prvek s rozměrem 200 mm. Nárokům ventilačních zařízení na přímé odvádění vzduchu se přizpůsobují svou novou vnitřní formou prvky s rozměrem 125 mm a větší.

2_4