CREATON - Váš partner

CREATON - poznejte nás


CREATON je evropská značka střešních krytin s více než 130-ti letou tradicí,  která je součástí mezinárodního koncernu swisspor. Všechny nabízené pálené a betonové střešní tašky a příslušenství se vyznačují výjimečnou kvalitou, která je výsledkem spojení německé preciznosti, nejlepších řešení ověřených v průběhu let a nejmodernějších výrobních postupů. Výrobky značky CREATON jsou v Evropě považovány za synonymum nejlepšího designu, dokonalé funkčnosti a maximální životnosti. Jsou zárukou toho, že střecha bude krásná po dlouhou dobu a zároveň si zachová všechny své technické vlastnosti.

 • KVALITAbohaté zkušenosti a nejlepší řešení
  Výrobky CREATON se na trhu vyznačují estetikou a designem. Díky použití nejlepších surovin a péči o každý detail během výrobního procesu jsou maximálně šetrné k životnímu prostředí.
 • ESTETIKA – inspirativní nabídka modelů, barev a povrchů
  Portfolio výrobků značky CREATON zahrnuje téměř 30 modelů pálených a betonových střešních tašek. V kombinaci s působivou škálou barev a povrchů nabízí značka CREATON více než 250 kombinací.
 • BEZPEČNOST – záruka funkčnosti a technických výhod
  Originální systémová řešení jsou zárukou, že střecha je nejen krásná, ale také bezpečná. Četná technická vylepšení zvyšují přesnost a jednoduchost montáže. Výrobky splňují všechny požadavky stavebních norem a předpisů.
 • EKOLOGIE – aktivity podnikané pro budoucí generace
  Udržitelné podnikání a omezování negativních dopadů výrobního procesu na životní prostředí jsou v současnosti jedněmi z nejdůležitějších priorit činnosti CREATON.
CREATON je evropská značka střešních krytin s více než 130-ti letou tradicí.
CREATON v Evropě – vynikající kvalita již déle než 130 let

CREATON v Evropě – vynikající kvalita již déle než 130 let

 


Historie evropské značky CREATON však začala mnohem dříve. Již před 130-ti lety. Tenkrát v roce 1884 založil Alois Berchtold první moderní výrobní závod na výrobu pálených střešních tašek v německém Wertingenu.

Následně, o 50 let později pak Anton Ott zřídil v Autenriedu svou továrnu na pálené střešní krytiny.

Sloučením těchto dvou firem pak v roce 1992 vznikla německá společnost CREATON Berchtold & Ott.

Střešní krytinu jsme nevynalezli, ale přivedli k dokonalosti

Samozřejmě jsme střešní krytinu nevymysleli. Nevymysleli jsme ani keramické, ani betonové střešní tašky. Římané byli průkopníky před více než 2000 lety se svojí prejzovou krytinou. První bobrovky byly na střeše Norimberského hradu před 1400 lety – dlouho předtím než naše společnost začala existovat.

Hrdě ale můžeme říci: Už více než 130 let měníme a posouváme věci dopředu. Formovali jsme trh našimi inovacemi. Změnili jsme perspektivu: od čistě funkčního pohledu na střešní krytinu až po komplexní nastavení myšlení. Stanovili jsme standardy.

Co k tomu bylo potřeba? Důsledný závazek k nejvyšší kvalitě. Odvážná, novátorská rozhodnutí a uvědomělost o našich kořenech, které jsou v malé rodinné firmě v bavorské Wertingenu – kde CREATON dodnes sídlí.
 

Střešní krytinu jsme nevynalezli, ale přivedli k dokonalosti

Výrobky CREATON

CREATON nabízí nejpestřejší škálu pálených a betonových tašek na trhu, která zahrnuje  více než 240 kombinací barev, povrchových úprav a modelů. To vše je doplněno velkým výběrem originálních střešních doplňků (mimo jiné to jsou prostupové tašky, střešní fólie, hřebenové větrací pásy, atd.).