Střešní krytinu jsme nevynalezli, ale přivedli k dokonalosti

Střešní krytinu jsme nevynalezli, ale přivedli k dokonalosti

Samozřejmě jsme střešní krytinu nevymysleli. Nevymysleli jsme ani keramické, ani betonové střešní tašky. Římané byli průkopníky před více než 2000 lety se svojí prejzovou krytinou. První bobrovky byly na střeše Norimberského hradu před 1400 lety – dlouho předtím než naše společnost začala existovat.

Hrdě ale můžeme říci: Už více než 130 let měníme a posouváme věci dopředu. Formovali jsme trh našimi inovacemi. Změnili jsme perspektivu: od čistě funkčního pohledu na střešní krytinu až po komplexní nastavení myšlení. Stanovili jsme standardy.

Co k tomu bylo potřeba? Důsledný závazek k nejvyšší kvalitě. Odvážná, novátorská rozhodnutí a uvědomělost o našich kořenech, které jsou v malé rodinné firmě v bavorské Wertingenu – kde CREATON dodnes sídlí.

Historie CREATON
Historie CREATON
Historie CREATON
Historie CREATON

ZAČÁTKY

Příběh společnosti CREATON začal ve Wertingenu v roce 1884 založením firmy pod názvem Josef Berchtold GmbH, která vyráběla především esovky. V té době byl již Alois Berchtold renomovaným výrobcem. To stejné platí pro Antona Otta, který otevřel továrnu na střešní krytiny pouhých 55 km daleko v Autenriedu o 50 let později – specializující se na klasické tvary tašek jako je bobrovka. Tyto 2 tradiční společnosti se spojili v roce 1992, aby vytvořili CREATON.

 

RŮST

Ott a Berchtold si byli vědomi, že musí neustále investovat, aby zůstali konkurenceschopní a udrželi své vysoké standardy kvality. Výsledkem byly výrobní závody, které předběhly dobu. Společnosti rostly a byly přidány závody v lokalitách jako Roggden, čtyři kilometry od Wertingenu. Roggden nyní vyrábí 24 milionů střešních tašek ročně.

Růst pokračoval i po fúzi: CREATON otevřel v roce 1993 svůj závod v Durynsku v Grossengottern. Dnes je jedním z největších a nejprogresivnějších závodů na výrobu keramických střešních tašek v Německu. Další závod byl otevřen v roce 1998 v saském Guttau a kompetenční centrum pro keramiku ve Werothu v roce 2004. První zahraniční závod pak byl otevřen v roce 2005 v Lenti v Maďarsku. Nová výrobní místa byla přidána začleněním tradičních značek PFLEIDERER, MEINDL a TROST do společnosti CREATON, kořeny těchto firem sahají do 19. století. Ve stejném období také bylo investováno do pořízení nejmodernějších zařízení.

 

NASTAVENÍ SMĚRU

Trh se stavebními materiály se rychle mění. Dnes jsou žádáni především schopní partneři s rozsáhlou produktovou řadou a vysokou mírou konzultačních znalostí. S vědomím těchto změn provedl CREATON v posledních desetiletích důležité změny, aby společnost nastavila správný směr do budoucna. To zahrnuje přechod na akciovou společnost v roce 1995 a integraci tradičních značek PFLEIDERER, MEINDL a TROST do skupiny CREATON.

Výrobky CREATON

CREATON nabízí nejpestřejší škálu pálených a betonových tašek na trhu, která zahrnuje 247 kombinací barev, povrchových úprav a modelů. To vše je doplněno velkým výběrem originálních střešních doplňků (mimo jiné to jsou prostupové tašky, střešní fólie, hřebenové větrací pásy, atd.).