Střechu před zimou zkontrolujte

Střechu před zimou zkontrolujte

Kvalitní keramická, betonová nebo vláknocementová střešní krytina je základním předpokladem bezproblémového bydlení. Zima však může napáchat nepříjemnosti na jakékoliv střeše. Neopomeňte proto její preventivní prohlídku před nejnáročnějším obdobím v roce.

Zima prověří kvalitu střešní konstrukce. Vyhněte se problémům a podrobte svou střechu prohlídce z vnitřní i vnější strany.

Konec podzimu je ideální čas na kontrolu okapů. Přesvědčte se, zda jsou okapy a okolí oken vyčištěny od listí a jiných nečistot. Vyčištěním těchto míst zajistíte, že déšť a tající sníh budou moci bezpečně odtékat pryč ze střechy. To je základní předpoklad dlouhé životnosti střechy.

Nezapomínejte, že tající sníh a voda stékají ze střechy s nízkým sklonem pomaleji než ze šikmé střechy. Proto třeba věnovat zvýšenou pozornost čištění v oblasti kolem střešních oken a prostupů střechy. Zkontrolujte také svodové vpusti.

Všímejte si detaily

Při vizuální kontrole věnujte pozornost detailům. Zkontrolujte místa napojení krytiny na komíny, prasklé tašky, uvolněné hřebenáče apod. Případné nedostatky konzultujte s odborníkem, a to buď s pokrývačem, nebo s pracovníkem technického servisu CREATON.

Zkontrolujte i interiér

Důkladně si prohlédněte podkroví, zda v něm nedochází k zatékání. Neřešená i drobná lokální zatečení mohou totiž za několik měsíců způsobit problémy, jejichž odstranění může být finančně mimořádně náročné.

Nenechte si ujít nové články.

Janka pracuje ve firmě CREATON od 2012 a je zodpovědná za marketingové aktivity pro Českou i Slovenskou republiku v oblasti střech a fasád a občas přispívá novými články do blogu.