Proč odvětrat střechu?

Proč odvětrat střechu?

Správné odvětrání střechy je základním předpokladem její dlouhé a bezproblémové životnosti. Za žádných okolností jej nepodceňujte.

Naše společnost má více než 130 leté zkušenosti s výrobou keramické střešní krytiny. Pálené tašky CREATON vynikají vysokou kvalitou, za kterou vděčí prémiovým přírodním surovinám a moderní technologii výroby. I proto nabízíme na funkční vlastnosti tašek záruku až 50 let.

Jak sme však upozornili, že ani ta nejkvalitnější střešní krytina nebude spolehlivě sloužit svému účelu, pokud nebude odborně navržena projektantem a precizně zrealizovaná zkušeným pokrývačem. Jedním z nejčastěji se opakujících problémů novostaveb i rekonstrukcí je nedostatečně zabezpečené odvětrání střechy.

Správné odvětrání ovlivňuje životnost

Správné odvětrání střechy ovlivňuje životnost nejen krytiny, ale i celého střešního pláště. Proto výrobci podmiňují garanci na střešní krytinu dodržením aplikace předepsaného počtu odvětrávacích prvků nebo jiným vhodným způsobem, tak aby se dosáhlo normou požadované odvětrání.

Ekonomické a efektivní řešení

CREATON nabízí několik způsobů, jak řešit odvětrání keramické střešní krytiny v hřebeni. Lze jej zajistit pomocí klasických větracích tašek nebo celokeramickým systémem Firstfix s použitím podhřebenových větracích tašek. Podhřebenové odvětrávací tašky s hřebenáčem chrání střechu proti zafouknutím sněhu a deště.

Pro naše zákazníky máme v nabídce celokeramický systém, při kterém není třeba používat odvětrací hliníkové pásy a klasické větrací tašky. Taška zajistí odvětrání v poměru až 230 cm2/m, což je dvojnásobek normou požadovaného odvětrání. Jde o nejefektivnější a zároveň nejekonomičtější způsob odvětrání v hřebeni při použití na sedlové střechy se zateplením na celou výšku krokve.

Janka pracuje ve firmě CREATON od 2012 a je zodpovědná za marketingové aktivity pro Českou i Slovenskou republiku v oblasti střech a fasád a občas přispívá novými články do blogu.