Před zimou nastává vhodný čas na dokončení střechy

Před zimou nastává vhodný čas na dokončení střechy

Každoročně zastihne zima nejednoho stavebníka uprostřed nedokončené stavby rodinného domu. Zima může kvalitě hrubé stavby prospět. Vždy je však lepší pokud má stavba již dokončenou střechu.

Pokud stavíte, doporučuje se dokončit střechu ještě předtím, než začnou noční teploty klesat pod bod mrazu. Vymrznutí stavby je přínosem z hlediska statiky budovy, ale jen v případě, je-li stavba pod střechou chráněna před povětrnostními podmínkami, zejména před degradačními účinky vody. Kvalitní střechu lze provést i za poměrně krátkou dobu, je však vždy důležité vybrat si spolehlivé materiály a zkušené pokrývače.

Jakou krytinu si vybrat?

Z časového hlediska není příliš velký rozdíl mezi pokládkou pálené, betonové či vláknocementové krytiny.

Pálená taška CREATON nabízí vysokou kvalitu a moderní design. Mezi pálenými střešními krytinami patří dokonce mezi ty s nejdelší tradicí. Díky již 130 leté historii se tento německý výrobce může pochlubit bohatými zkušenostmi s výrobou pálené krytiny. Na tašky je poskytována 50-ti letá záruka.

Betonová taška je synonymem odolnosti a dlouhé životnosti střešní krytiny. Mezi osvědčené a vyhledávané výrobky na našem trhu patří betonová taška EURONIT. Na tuto krytinu je výrobce poskytuje 30-ti letou záruku.

Díky své vysoké estetické a funkční hodnotě je vláknocementová krytina ETERNIT oblíbená při rekonstrukcích i novostavbách. Její výhodou je nejen nízká hmotnost, ale také ostatní funkční vlastnosti. Kromě toho oslovuje výrazným vzhledem a ekologičností.

Nenechte si ujít nové články.

Janka pracuje ve firmě CREATON od 2012 a je zodpovědná za marketingové aktivity pro Českou i Slovenskou republiku v oblasti střech a fasád a občas přispívá novými články do blogu.