Ploché tašky: jednoduchá linie, moderní vzhled

Ploché tašky: jednoduchá linie, moderní vzhled

Na klasických pálených taškách s tisíciletou tradicí bylo všeobecně charakteristické, že se nehodí ke všem novým stylům a trendům moderního projektování. Róna patřící do rodiny drážkových tašek a velkoformátové ploché Domino se však rychle staly oblíbeným pokrývačským materiálem právě pro moderní střechy.4_1

Pálené tašky CREATON vyhovují všem současným požadavkům na vytvoření moderního střešního systému, jako jsou například zabudované solární prvky a zároveň nabízí výbornou kvalitu při využití moderních výrobních procesů, které jsou používány při výrobě tašek CREATON. Kvalitní suroviny spolu s moderní technologií bezkontaktního výpalu v horizontálních H-kazetách a povrchovou úpravou engobování, která se po výpalu stává součástí povrchu každé tašky, zajišťují vysokou odolnost a dlouhodobou životnost krytin CREATON.

4_2

Ploché tašky ve velkých i malých formátech

V současnosti jsou nejvíce vyhledávanou krytinou pálené tašky, které našli oblibu jak u zákazníků, tak u realizačních firem. Stále populárnější jsou také velkoformátové ploché tašky, které u nás zastupuje např. model Domino, vytvářející na střeše elegantní jednoduché linie, oblíbené obvykle v tmavých odstínech. Jednoduchý vzhled v kombinaci s výhodami drážkových tašek poskytuje také další z modelů CREATON, taška s rovným řezem Róna.

4_3

Elegantní, oblíbené a dlouhodobě funkční řešení

Speciální systém bočních drážek tašky Domino vyvinutý prostřednictvím M.C. Ludowici zajišťuje optimální a bezpečný odvod vody, a současně – navzdory možnosti posuvu v drážkách – zaručuje vysokou těsnost. Dokonale propracovaný systém horních a bočních drážek zajišťuje rychlý odvod vody a dokonalou vodotěsnost. Taška Domino je také vysoce odolná vůči účinkům větru a v kombinaci s použitím kotvících prvků je možné její použití i v oblastech s extrémními klimatickými vlivy.

Ražená taška Creaton Domino je jedním z nejoblíbenějších pokrývačských materiálů, který má vytvořit jednoduchý vzhled střechy, a které díky svým optimálním rozměrům podle některých připomíná vzhled moderních břidlicových střech nebo původní dřevěné šindelové střechy. Stejně jako ostatní modely poskytuje tato taška 100%-ní barevnou stálost a je tak taškou dneška i budoucnosti. S Dominem tak můžeme vytvořit střechu s elegantním vzhledem při využití všech technických kvalit značky Creaton

Menší rozměr, nezměněná elegance

Dalším členem rodiny Creaton je elegantní plochá maloformátová taška Róna s rovným řezem, která vychází z modelu Domino a patří mezi drážkové krytiny. Vývoj této verze tašky vznikl na základě požadavků milovníků rovných linií.

Výhodou tohoto modelu je boční drážkování zvyšující bezpečnost jednoduchého pokrytí, které změní střechu na odolnou vůči extrémním povětrnostním podmínkám. Zatímco boční drážky zajišťují bezpečný odvod vody, jednoduché krytí je zárukou efektivity nákladů.

Klasické drážkové tašky a bobrovky, které se v minulosti hojně používaly především na venkovských objektech jsou v současnosti oblíbené také v moderní architektuře a stavebním průmyslu jako symbol úcty k tradicím. Narozdíl od tradičních bobrovek se drážková taška Róna neukládá dvojitě, což výrazně snižuje celkovou cenu střechy.

4_4

Systém keramického příslušenství tašek Domino, Róna a ostatních plochých tašek zaručuje, že všechny důležité detaily střechy dosahují jsou stejné technické úrovně, jako je kvalita základní tašky. V Maďarsku vyráběná drážková taška Creaton Róna svými různými formami, rovným nebo kulatým řezem, hladkým povrchem nabízí široký sortiment variací pro rekonstrukce i novostavby ať už ne venkově či ve městě.

4_5

Na všechny keramické tašky poskytuje výrobce Creaton písemnou 50-ti letou záruku, avšak díky vysoce kvalitním surovinám a moderní technologii výroby může dosahovat jejich užitečná životnost i více než 100 let.