Obklad, kterému zima nevadí

Obklad, kterému zima nevadí

V zimě ocení majitelé nemovitostí ve městech vlastnosti fasádního obkladu z vláknocementových desek EQUITONE.

Zima ve městě bývá velmi vzdálená od představy idylické zasněžené krajiny. Realita ve městech znamená zejména tající špinavý sníh, kaluže vody, solný posyp a kamínky. Takové podmínky zatěžují nejen pozemní komunikace, ale i fasády budov. Udržet si estetický vzhled fasády i během náročného zimního období pomůže obklad, který je vhodně navržen a správně realizován.

Velkoformátové vláknocementové fasádní desky EQUITONE nabízejí architektům široké možnosti kreativního ztvárnění fasád. Atraktivního architektonického vzhledu lze dosáhnout díky širokému výběru ze současných a nadčasových barev ve třech různých povrchových úpravách. Řezáním lze jednotlivé desky jednoduše formátovat na požadovanou velikost. Výhodou, kterou ocení každý majitel budovy, a to nejen během zimy, jsou minimální nároky na údržbu.

Zima bez problémů

Vláknocementové desky EQUITONE se vyznačují vysokou odolností proti vlivu povětrnostních podmínek, agresivním vlivům prostředí i proti požáru. Britský výzkumný ústav (BRE) potvrdil, že životnost vláknocementové odvětrávané fasády je více než 50 let.

Vysoká odolnost materiálu minimalizuje nároky na údržbu fasády. Při malém znečištění stačí dotčené místo umýt jemným čisticím prostředkem pro domácnosti nebo slabým mýdlovým roztokem a opláchnout čistou vodou.

Pro budovy na frekventovaných ulicích, kde hrozí znečištění budovy vandaly, výrobce nabízí řešení v podobě fasádního obkladu EQUITONE Pictura a Natura PRO. Povrch desek je zajištěn nejen povrchovou úpravou odolnou proti UV záření, ale i speciální prefabrikovanou antigraffiti úpravou, která minimalizuje povrchovou pórovitost materiálu. V případě znečištění lze poškozené místo jednoduše očistit roztokem na alkoholové bázi nebo speciálním antigraffiti přípravkem.

Více informací o produktech EQUITONE na internetové stránce www.equitone.cz.

Nenechte si ujít nové články.

Janka pracuje ve firmě CREATON od 2012 a je zodpovědná za marketingové aktivity pro Českou i Slovenskou republiku v oblasti střech a fasád a občas přispívá novými články do blogu.