Moderní maloformátové šablony ETERNIT na střechu a fasádu

Moderní maloformátové šablony ETERNIT na střechu a fasádu

Odborníci s oblibou používají maloformátové šablony ETERNIT z vláknocementu na pokrývání střech či stěn u tradičních i moderních budov. Tento atraktivní a trvanlivý materiál se osvědčil jako řešení  pro střechy a fasády budov všech druhů.

Moderní šablony ETERNIT už nejsou střešní krytinou s obsahem azbestu a špatnou pověstí, ale jedná se o přírodní stavební prvek z vláknocementu. Šablona z vláknocementu je šetrná k životnímu prostředí, dodává budově krásu a současně zachovává i její hodnotu, ať už se jedná o budovy s nízkou spotřebou energie či pasivní domy. Dlouhá životnost, trvalá kvalita a mimořádný design ploché šablony dodávají budově zvláštní náladu. Díky pečlivě vybíraným surovinám je tento produkt lehký, odolný vůči vodě, mrazu, žáruvzdorný a nerozbitný.

Střešní šablony ETERNIT jsou dostupné až v 35 rozměrech a 30 barvách, s hladkým či strukturovaným povrchem.

obr-1 obr-2 obr-3

6 důvodů, proč pokrývat střechy vláknocementovými šablonami

1. důvod: spolehlivé řešení střechy

S ohledem na čím dál extrémnější počasí posledních let se i v případě rodinných domů a veřejných budov vyhledávají stavební materiály, které poskytují dostatečnou ochranu v různých klimatických podmínkách. Mezi tyto materiály patří i maloformátové střešní šablony z vláknocementu. Tyto šablony a střechy z nich vyrobené jsou odolné vůči klimatickým vlivům a poskytují jistou ochranu i v případě extrémních výkyvů počasí.

obr-4

2. důvod: výhodou je malá hmotnost

Nízká hmotnost šablony z vláknocementu je důležitým faktorem z hlediska statiky i z pohledu možností aplikace. Eternitové produkty mají v této oblasti skutečnou výhodu: kreativní a mnohostranný stavebný materiál charakteristický svojí nízkou hmotností, krásou i hospodárností.

3. důvod: významem je věčnost

Stavba vlastního domu pro většinu stavitelů není jenom snem, ale i nejvýznamnější investicí jejich života, kterou doprovází řada důležitých rozhodnutí. Nejinak je tomu i v případě těch, kteří plánují rekonstrukci: obnova střechy, případně fasády, znamená značné výdaje z rodinného rozpočtu. Název značky ETERNIT pochází z latinského slova „eternitas”, což znamená věčnost.

I když nestavíme na věčné časy, usměrníme-li rozhodnutí svých zákazníků směrem k použití stavebních materiálů, které nabízejí atraktivní, technicky odpovídající a vysloveně trvanlivé řešení, určitě takového odborníka s radostí dále doporučí.

Měli bychom doporučovat materiály, které jsou trvanlivé a jejichž výrobci si jsou této skutečnosti vědomi, a proto poskytují dostatečně dlouhou písemnou záruku. Podmínky, které si ETERNIT stanovil, jsou přísnější než běžně platné mezinárodní či lokální normy a předpisy a jsou zaručeny i písemně.

Značka ETERNIT znamená na trhu střešních krytin kvalitu, která je uznávaná na mezinárodní úrovni, což firma stvrzuje i písemně poskytovanou 30letou zárukou.

4. důvod: surovinou je vláknocement

Tradičně používané šablony, které lze i dnes – většinou ve špatném stavu –  nalézt na řadě budov, je nejjednodušší  vyměnit za jejich moderní ekvivalent. Tento materiál však není totožný s dříve tak rozšířenou verzí. Moderní šablony ETERNIT už nejsou tím samým materiálem, který obsahoval nechvalně proslulý azbest. Jedná se o vláknocementový stavební prvek vyrobený z přírodních materiálů. Vláknocementová krytina, k jejíž výrobě se využívá přírodních surovin, je šetrná k životnímu prostředí. Dnes se produkuje v moderním výrobním závodě v Německu.

obr-5 obr-6 obr-7

5.argument: v kterékoliv barvě duhy

Vláknocementová střešní krytina ETERNIT je dostupná přibližně v 35 různých rozměrech a 30 barvách, s hladkým či strukturovaným povrchem. Nicméně na zakázku lze dnes vyrobit všechny barvy duhy. Proces barvení, který bere v potaz přírodní složení materiálu i decentní zbarvení strukturovaného povrchu dodává střeše osobitou optickou hloubku a barevnou sytost

6. argument: mezinárodně uznávaná kvalita

Německá společnost ETERNIT je výrobcem střešní krytiny s více než 100letou tradicí. Dnes tato firma vyrábí s použitím přírodních surovin a vláknocementu šablony a desky vhodné jak na střechy, tak k obkladům fasád. Distributorem německého ETERNITU je v současnosti společnost CREATON South-East Europe Ltd., výrobce keramické střešní krytiny a člen belgické skupiny Etex.

obr-8 obr-9 obr-10 obr-11

Nenechte si ujít nové články.

Janka pracuje ve firmě CREATON od 2012 a je zodpovědná za marketingové aktivity pro Českou i Slovenskou republiku v oblasti střech a fasád a občas přispívá novými články do blogu.