Materiály pro kvalitní střechu

Materiály pro kvalitní střechu

Při výběru střešní krytiny jsou vysoké nároky na funkčnost i estetiku zcela na místě. Poradíme vám s výběrem kvalitní střešní krytiny.

Pálená taška Creaton nabízí německou kvalitu

Taška značky CREATON je moderní a zároveň tradiční. Mezi pálenými střešními krytinami patří dokonce mezi ty s nejdelší tradicí. Kromě své 130leté historie se tento německý výrobce může pochlubit speciální technologií či bohatými zkušenostmi.

Počátky výroby tašek CREATON v Německu sahají až do roku 1884. Od té doby si díky vysoké kvalitě vydobyl stabilní postavení na trhu i dobré jméno. „V západní Evropě je top značkou mezi pálenými krytinami. Ve světě patří k největším výrobcům,“ říká Pavel Kaderka, technický manažer společnosti CREATON, která dodává výrobky této značky na náš trh.
Tašky CREATON se vyznačují vysokou kvalitou a odolností proti povětrnostním vlivům. Tyto vlastnosti mají také díky výběru kvalitních surovin. Některé modely jsou vyráběny unikátní technologií Keralis, při které jsou do suroviny přimíchávány čisté a kvalitní jíly rozemleté na jemný prach a jeho vlhčením pak vznikne jílová směs, ze které jsou tašky vypalovány při teplotě více než 1100 °C. Díky této technologii jsou tašky rovnoměrně probarvené v celé tloušťce páleného střepu, což znamenájednotný barevný vzhled i u řezaných tašek v úžlabí apod. Díky této technologii dosahují tašky bezkonkurenční užitné vlastnosti.

Klasika i kreativita

CREATON umožňuje kreativní řešení různých typů střech. Dovoluje to rozmanitost modelů a jejich barevných provedení. Široký sortiment je navíc doplněn poradenstvím při výběru. Na všechny tašky Creaton je poskytována 50-ti letá záruka na funkčnost.

Velkoformátová pálená střešní krytina BALANCE od výrobce CREATON s charakteristickým vlnitým tvarem. Její výhodou je nejen hospodárnost se spotřebou od 8,4 ks/m², ale díky propracovanému systému vodních drážek je zároveň vhodná i pro použití v nízkých sklonech střech od 12°.

Pálená taška TERRA OTPIMA od výrobce CREATON spojuje německou kvalitu a tradici se současnými požadavky na moderní vzhled krytiny. Díky možnosti velkého posuvu v hlavové části až 51 mm a spolu s optimálním formátem se spotřebou od 11,9 ks/m² tvoří ideální střešní krytinu pro novostavby i rekonstrukce.

Příjemný život pod bezpečnou střechou z betonu

Betonová taška je synonymem odolnosti a dlouhé životnosti střešní krytiny. Mezi osvědčené a vyhledávané výrobky na našem trhu patří betonová taška EURONIT. Tato spolehlivá střešní krytina s vyváženými proporcemi má 30letou záruku.

Výjimečnost betonových tašek EURONIT spočívá v kombinaci materiálů nejvyšší kvality, moderní technologie výroby a důmyslnosti unikátních konstrukčních provedení. Jedním z poznávacích znamení tašek EURONIT je dvojitá horní drážka, která účinně zabraňuje vzlínání hnaného deště a prachového sněhu. Těsnost krytiny maximalizují zvýšené, pod úhlem stoupající boční drážky. Dvojité zpevňující žebrování zvyšuje stabilitu a pevnost tašky. Závěsné nosy zase umožňují bezpečné zavěšení na střešní latě, které díky speciálnímu tvaru chrání i před vlhkostí.

Povrchová úprava pro krásu i odolnost

Krytina EURONIT je v nabídce ve dvou povrchových provedeních. Tradiční je polomatný povrch. Nejen do náročných klimatických podmínek je vhodná povrchová úprava DURATOP. Vyznačuje se vysokou odolností vůči UV záření. Střecha si tak zachová intenzivní a zářivé barvy po dlouhou dobu. Hladký povrch s úpravou DURATOP zabraňuje usazování nečistot a zaručuje čistotu povrchu tašky. Maximalizuje se tak přirozený samočisticí vliv deště.

Taška EXTRA má díky svému výraznému tvaru tradiční a zároveň moderní vzhled. Svým typickým tvarem připomíná původní krytiny používané ve stavebnictví již po staletí.

PROFIL S je klasická taška – vlna v tradičním tvaru písmene. Jasně rozpoznatelný, vlnitý tvar a vyvážené proporce této krytiny dodají střeše vašeho domu jedinečný vzhled a estetickou harmonii.

Vláknocementová krytina ETERNIT

Dokonalá střecha by měla vydržet věčně. A právě od latinského slova věčnost – eterna –, je odvozen název střešní krytiny ETERNIT. Jen málokterý stavební materiál se může pochlubit dlouhou a prověřenou životností a nadčasovým vzhledem.
Díky své vysoké estetické a funkční hodnotě je vláknocementová krytina ETERNIT oblíbená při rekonstrukcích i novostavbách. Za úvahu stojí především díky své nízké hmotnosti a dobrým zvukověizolačním vlastnostem. Kromě toho oslovuje výrazným vzhledem a ekologičností. Další výhodou je možnost využití vláknocementových šablon nejen pro zastřešení budovy, ale i jako originální fasádní obklad.

Osobitý charakter každé střechy vyzdvihují různé způsoby krytí vláknocementové maloplošné krytiny ETERNIT DACORA. ETERNIT DACORA se uplatní jak při novostavbách, tak při rekonstrukcích historických staveb. Je uznávaným a ceněným řešením při obnově střech našich historických památek. Široká nabídka doplňkových formátů navíc umožňuje komplexní provedení střech jakýchkoli tvarů a rozměrů.

  • Různé způsoby krytí vláknocementové maloplošné krytiny Eternit Dacora:
    dvojité krytí
    francouzské krytí
    německé krytí

Nenechte si ujít nové články.

Janka pracuje ve firmě CREATON od 2012 a je zodpovědná za marketingové aktivity pro Českou i Slovenskou republiku v oblasti střech a fasád a občas přispívá novými články do blogu.