Eternit Akademie 2016

Eternit Akademie 2016

Vláknocementová krytina Eternit Dacora je na našem trhu známá více než 19 let. Stavebníci ji dlouhodobě vyhledávají pro její odolnost i nadčasový vzhled. Mnozí realizátoři střech proto přivítali jedinečnou možnost seznámit se specifiky pokládky této krytiny během Eternit Akademie 2016.

Společnost Creaton SEE je výhradním dodavatelem vláknocementové krytiny německé značky Eternit. Její zástupci si pro realizační společnosti, které se věnují kladení vláknocementové krytiny, připravili dvoudenní praktické školení v Praze a Ostravě s názvem ETERNIT AKADEMIE 2016. Záměrem bylo představit zásady správné realizace střech z maloplošné vláknocementové krytiny Eternit Dacora.

„Maloformátové cementové šablony mají v některých regionech dlouhodobou tradici. Dříve používaná azbestová vlákna pro zpevnění cementu byla nahrazena ekologickou variantou vysokopevnostních PVA vláken. Vzhledem k rozdílnému trendu využití podkrovních prostor dříve a nyní je v současné době nutné přizpůsobit pro vláknocementovou krytinu také správný návrh skladby střechy a vhodnou podkladní konstrukci.

Samotná pokládka vláknocementových šablon pak vyžaduje samozřejmě také řemeslnou zručnost pokrývače a dodržování předepsaných montážních postupů, což je v některých případech bohužel podceňováno. Pravidelné vzdělávání realizačních firem je tak pro bezchybnou pokládku a následnou dlouhou životnost vláknocementových střech zcela nezbytné“ říká Pavel Kaderka, technický manažer CREATON.

Důraz na praktické dovednosti

V každém městě bylo školení rozděleno do dvou turnusů. Podařilo se tak vytvořit přiměřeně velké pracovní skupiny, což ocenili i účastníci školení. Ti si také pochvalovali důraz na praktičnost a otevřenou diskusi o nejčastějších chybách při realizaci střech z vláknocementu.
První den absolvovali pokrývači základní teoretické školení, na kterém se dozvěděli více o společnosti CREATON a o sortimentu nabízených materiálů.

Přednášky pokračovaly základními pravidly navrhování střech s krytinou Eternit (skladba střechy, stanovení doplňkové hydroizolační vrstvy, nové informace z Pravidel pro navrhování a provádění střech vydané Cechem klempířů, pokrývačů a tesařů ČR). Pozornost se věnovala i základním postupům pokládky šablon a řešení detailů.

Druhý den byl věnován praktickým ukázkám pokládky krytiny Eternit Dacora. Za užitečné považovali hosté ukázky řešení detailů, a to konkrétně odvětrání konstrukcí hřebene, krytí detailů jako střešní okno, prostupy, komíny, výlezy, doporučené způsoby založení u okapu, možnosti realizace nároží, úžlabí, ukončení štítu střechy apod.

V závěru školení získal každý účastník certifikát o proškolení na pokládku krytiny Eternit Dacora.

Nenechte si ujít nové články.

Janka pracuje ve firmě CREATON od 2012 a je zodpovědná za marketingové aktivity pro Českou i Slovenskou republiku v oblasti střech a fasád a občas přispívá novými články do blogu.