EQUITONE [linea] rozehraje na fasádě světelnou hru

EQUITONE [linea] rozehraje na fasádě světelnou hru

Unikátní lineární 3D fasádní obklad EQUITONE [linea] otevírá zcela nové možnosti přístupu k navrhování budov. Byl vytvořen pro nejnáročnější architekty a stavitele, kteří chtějí neustále posouvat hranice své tvorby.

Fasádní desky EQUITONE [linea] zvýrazňují díky svému trojrozměrnému lineárnímu povrchu barevné nuance surové vnitřní struktury vláknocementu, z něhož jsou vyrobeny. Během dne zdůrazňují dynamické účinky dopadajícího světla a rozehrávají světelné divadlo.

„V závislosti na úhlu dopadu denního světla neustále mění vzhled fasády. Každý okamžik dne propůjčuje budově nový, jedinečný vzhled. Umožňuje tak architektům docílit zajímavých fasádních kompozic a realizovat i velmi odvážné vize,“ říká Juraj Palamarčuk, projektový manažer značky EQUITONE.

Speciálně pro desky EQUITONE [linea] výrobce vyvinul systém skrytého mechanického upevnění. Cílem bylo ještě více podtrhnout vizuální dojem, při kterém by nic nenarušovalo ostré linie a monolitický vzhled fasády.

Fasádní obklad EQUITONE splňuje nejambicióznější požadavky architektů a designérů. Mnozí z nich ho využívají dokonce i při návrzích interiérů či nábytku.

EQUITONE [linea] jakou součást uměleckého díla

Belgický umělec Fred Eerdekens vytvořil pomocí desek EQUITONE [linea] dílo s názvem Povaha věcí. Prostřednictvím světla se pokusil odhalit pravou podstatu věcí. Světlo, stín a perspektiva divákovi odhalí poselství díla, využívajíce přitom prostorových aspektů vláknitého cementu. Umělcovo poselství si můžete prohlédnout zde: https://vimeo.com/95272862

Nenechte si ujít nové články.

Janka pracuje ve firmě CREATON od 2012 a je zodpovědná za marketingové aktivity pro Českou i Slovenskou republiku v oblasti střech a fasád a občas přispívá novými články do blogu.