Bobrovka je stále žádaná

Bobrovka je stále žádaná

Při bližším pohledu na střechy v historických centrech měst je zřejmé, že výsostní postavení zaujímají pálené tašky bobrovky. O tento typ krytiny je zájem i dnes. Čas totiž prověřil jejich kvalitu a nadčasovost jejich designu.

Keramická střešní krytiny německé značky CREATON se vyrábí již více než 130 let. Své dobré jméno si vybudovala vzhledem ke kvalitě používaných surovin a neustálé modernizaci technologie výroby. V sortimentu pálené střešní krytiny CREATON má tradiční bobrovka již od začátku výroby významné postavení.

Svými funkčními vlastnostmi poskytne stavbě trvalou ochranu i v těch nejnáročnějších klimatických podmínkách. Díky malému formátu lze s její pomocí snadno vyřešit i složité detaily na střechách.

Proto se taška bobrovka díky rozmanitosti tvarů, povrchových úprav a barevných provedení dnes uplatňuje nejen při rekonstrukcích v památkových zónách, ale i na současné výstavbě.

Nejen do památkově chráněných zón

Památkové úřady schvalují použití bobrovky jako tradiční krytiny v památkově chráněných zónách. Možnosti využití této krytiny jsou však mnohem širší. Na výběr je provedení Klassik (kulatý řez pro šupinové krytí) nebo Ambiente (segmentový řez pro korunové krytí).

Bobrovky umožňují elegantně řešit detaily střechy jako arkýře, volská oka, vykrývaná úžlabí, věžičky apod. To je důležité nejen z vizuálního hlediska, ale především z pohledu funkčnosti střechy.

Sortiment značky CREATON nabízí vícero modelů s různými profily. Architekti a stavebníci tak mohou individuálně přizpůsobit krytinu střeše v daném regionu.

Na výběr je provedení v základní přírodní červené nebo velké množství barev v povrchové úpravě engoba Nuance či glazura Noblesse.

Nenechte si ujít nové články.

Janka pracuje ve firmě CREATON od 2012 a je zodpovědná za marketingové aktivity pro Českou i Slovenskou republiku v oblasti střech a fasád a občas přispívá novými články do blogu.