Architekti v kolébce vláknocementu

Architekti v kolébce vláknocementu

Začátkem června pozvala společnost CREATON české a slovenské architekty na výjimečnou cestu za tradicí vláknocementu a nevšední architekturou do Belgie.

První zastávkou poznávací cesty byl výrobní závod ETERNIT v městečku Kapelle-op-den-Bos, nedaleko Bruselu. Od roku 1905 se k Belgii váže minulost značky ETERNIT, a tedy i důležitá etapa historie vláknocementu. Velkoformátové fasádní obklady EQUITONE se v současnosti vyrábějí výhradně v Belgii a Německu. Výroba vláknocementu je dodnes postavena na tradičním principu Hatschek z 19. století, využívá však už nejmodernější technologie.

Hosty přivítal Jan Kerstens, produktový manažer EQUITONE, který seznámil architekty s historií vláknocementu i značky ETERNIT. Upozornil na jedinečné vlastnosti velkoformátových obkladů z vláknocementu, přičemž vyzdvihl široké možnosti jejich uplatnění na novostavbách při obnovách objektů.

Po prezentaci následovala návštěva výrobního závodu, který se rozkládá na 16 ha. Přítomní hosté se na vlastní oči mohli přesvědčit o vysoké kvalitě výroby, která dbá na dodržování nejpřísnějších požadavků na jakost produktů. Náročný den zakončila společná večeře v blízkém městečku Mechelen.

Den ve znamení poznávání

Druhý den byla připravena mimořádně poutavá přehlídka staveb, na kterých se uplatnily různé typy fasádního obkladu EQUITONE. Architekti se měli možnost inspirovat použitím obkladu EQUITONE na administrativních budovách, luxusních apartmánových domech, ale i na maloobchodním showroomu.

Po prohlídce referenčních staveb se společně přesunuli do přístavního města Antverpy, kde si vychutnali procházku historickou částí města.

Nenechte si ujít nové články.

Janka pracuje ve firmě CREATON od 2012 a je zodpovědná za marketingové aktivity pro Českou i Slovenskou republiku v oblasti střech a fasád a občas přispívá novými články do blogu.