CREATON -  Váš partner

CREATON - poznejte nás

CREATON je renomovaná značka na poli střešních systémů s více než 130-ti letou zkušeností, která je součástí mezinárodního koncernu TERREAL. Vysoká kvalita produktů značky CREATON je výsledkem spojení dlouholeté tradice výroby střešních krytin s nejnovějšími technologickými řešeními.

CREATON v Evropě – vynikající kvalita již déle než 130 let

CREATON v Evropě – vynikající kvalita již déle než 130 let

 


Historie evropské značky CREATON však začala mnohem dříve. Již před 130-ti lety. Tenkrát v roce 1884 založil Alois Berchtold první moderní výrobní závod na výrobu pálených střešních tašek v německém Wertingenu.

Následně, o 50 let později pak Anton Ott zřídil v Autenriedu svou továrnu na pálené střešní krytiny.

Sloučením těchto dvou firem pak v roce 1992 vznikla německá společnost CREATON Berchtold & Ott.

Střešní krytinu jsme nevynalezli, ale přivedli k dokonalosti

Samozřejmě jsme střešní krytinu nevymysleli. Nevymysleli jsme ani keramické, ani betonové střešní tašky. Římané byli průkopníky před více než 2000 lety se svojí prejzovou krytinou. První bobrovky byly na střeše Norimberského hradu před 1400 lety – dlouho předtím než naše společnost začala existovat.

Hrdě ale můžeme říci: Už více než 130 let měníme a posouváme věci dopředu. Formovali jsme trh našimi inovacemi. Změnili jsme perspektivu: od čistě funkčního pohledu na střešní krytinu až po komplexní nastavení myšlení. Stanovili jsme standardy.

Co k tomu bylo potřeba? Důsledný závazek k nejvyšší kvalitě. Odvážná, novátorská rozhodnutí a uvědomělost o našich kořenech, které jsou v malé rodinné firmě v bavorské Wertingenu – kde CREATON dodnes sídlí.
 

Výrobky CREATON

CREATON nabízí nejpestřejší škálu pálených a betonových tašek na trhu, která zahrnuje  více než 240 kombinací barev, povrchových úprav a modelů. To vše je doplněno velkým výběrem originálních střešních doplňků (mimo jiné to jsou prostupové tašky, střešní fólie, hřebenové větrací pásy, atd.).