Užitečné rady pro krásnou střechu

Užitečné rady pro krásnou střechu

Před začátkem stavební sezóny přinášíme tipy, jak postavit střechu, která bude krásná po celé generace.

Střešní krytina německé značky CREATON vyniká vysokou kvalitou vstupních surovin a více než 130-letou historií výroby. Nabízí široké možnosti ztvárnění střech moderních i rekonstruovaných staveb. Výběr z více než 50 modelů a 260 variací barvy a modelu keramické krytiny CREATON uspokojí i nejnáročnějšího zákazníka.

Výrobce také poskytuje záruku 50 let na funkční vlastnosti tašek. Střešní krytina ale může vydržet i celé generace. Při návrhu střechy a kladení tašek je však potřeba dodržet všechny předepsané pravidla a předpisy. Před začátkem stavební sezóny proto věnujte pozornost následujícím doporučením.

Velký formát pomůže ušetřit

Zásadní chybou je ušetřit na kvalitě materiálů, a to v celé skladbě střechy. Pokud disponujete omezeným rozpočtem, ale toužíte po střeše z pálených tašek, zvažte velkoformátovou krytinu. Na pokrytí čtverečního metru střechy stačí menší počet kusů krytiny.

Výhody velkoformátových posuvných tašek oceňují i pokrývači. Důvodem je rychlejší pokládka a nižší spotřeba doplňkových i řezaných tašek při vytváření detailů (úžlabí, nároží), což vede k celkové úspoře nákladů na realizaci střechy.

Pracujte s profesionály

Pro dosažení dlouhé životnosti střechy budete kromě kvalitní pálené střešní krytiny CREATON potřebovat i pomoc odborníků. Mimořádně důležitý je správný návrh skladby střechy. Bez ohledu na to, zda jde o novostavbu nebo rekonstrukci, vždy ho musí vypracovat zkušený projektant. Kvalita vaší střechy bude také přímo úměrná kvalitě dovedností mistra pokrývače.

Skutečného profesionála ctí poctivá práce, dodržování termínů, dohodnutého rozpočtu a výběr kvalitních materiálů.

Nenechte si ujít nové články.

Janka pracuje ve firmě CREATON od 2012 a je zodpovědná za marketingové aktivity pro Českou i Slovenskou republiku v oblasti střech a fasád a občas přispívá novými články do blogu.