Užitečné rady pro krásnou střechu

Užitečné rady pro krásnou střechu
domino-1170x585

Před začátkem stavební sezóny přinášíme tipy, jak postavit střechu, která bude krásná po celé generace.

Střešní krytina německé značky CREATON vyniká vysokou kvalitou vstupních surovin a více než 130-letou historií výroby. Nabízí široké možnosti ztvárnění střech moderních i rekonstruovaných staveb. Výběr z více než 50 modelů a 260 variací barvy a modelu keramické krytiny CREATON uspokojí i nejnáročnějšího zákazníka.

Výrobce také poskytuje záruku 50 let na funkční vlastnosti tašek. Střešní krytina ale může vydržet i celé generace. Při návrhu střechy a kladení tašek je však potřeba dodržet všechny předepsané pravidla a předpisy. Před začátkem stavební sezóny proto věnujte pozornost následujícím doporučením.

Velký formát pomůže ušetřit

Zásadní chybou je ušetřit na kvalitě materiálů, a to v celé skladbě střechy. Pokud disponujete omezeným rozpočtem, ale toužíte po střeše z pálených tašek, zvažte velkoformátovou krytinu. Na pokrytí čtverečního metru střechy stačí menší počet kusů krytiny.

Výhody velkoformátových posuvných tašek oceňují i pokrývači. Důvodem je rychlejší pokládka a nižší spotřeba doplňkových i řezaných tašek při vytváření detailů (úžlabí, nároží), což vede k celkové úspoře nákladů na realizaci střechy.

Pracujte s profesionály

Pro dosažení dlouhé životnosti střechy budete kromě kvalitní pálené střešní krytiny CREATON potřebovat i pomoc odborníků. Mimořádně důležitý je správný návrh skladby střechy. Bez ohledu na to, zda jde o novostavbu nebo rekonstrukci, vždy ho musí vypracovat zkušený projektant. Kvalita vaší střechy bude také přímo úměrná kvalitě dovedností mistra pokrývače.

Skutečného profesionála ctí poctivá práce, dodržování termínů, dohodnutého rozpočtu a výběr kvalitních materiálů.

Nenechte si ujít nové články.

Janka pracuje ve firmě CREATON od 2012 a je zodpovědná za marketingové aktivity pro Českou i Slovenskou republiku v oblasti střech a fasád a občas přispívá novými články do blogu.