Povrchová úprava pro krásu i odolnost

Povrchová úprava pro krásu i odolnost

Na pálenou i betonovou střechu je třeba mít vysoké nároky – na funkčnost i estetiku.

CREATON, výrobce tradiční německé pálené krytiny, umožňuje kreativní řešení různých typů střech. Dovoluje to rozmanitost modelů, jejich barevných provedení a povrchové úpravy. Široký sortiment je navíc doplněn poradenstvím při výběru.

Glazura či engoba?

Modely střešních krytin CREATON se vyrábějí ve dvou povrchových úpravách: s engobou nebo s glazurou. Obě úpravy dodávají krytině nejen barevnost, ale zároveň i ochranu před vlivem povětrnostních podmínek a také před zanášením nečistot
.
Engoba se vyznačuje matným, někdy až pololesklým povrchem. Naopak povrch glazury je viditelně hladký a lesklý, protože obsahuje větší podíl křemičitých přísad. Glazurovaná krytina lépe odolává zanášení nečistot a tvorbě machu.

Volitelná povrchová úprava

Pokud si nepotrpíte na výjimečný vzhled střechy, ušetřit můžete na taškách bez povrchové úpravy. Když za několik let zestárnou, získají typickou patinu. Na památkových objektech se obvykle používají právě tašky bez povrchové úpravy.

Dva typy povrchové úpravy betónové tašky

Krytina EURONIT je v nabídce ve dvou povrchových provedeních. Tradiční je polomatný povrch. Nejen do náročných klimatických podmínek je vhodná povrchová úprava DURATOP.

Betonová taška EURONIT DURATOP má díky povrchové úpravě výrazný lesk a vysokou odolnost proti UV záření. Střecha si tak na dlouhou dobu zachovává intenzivní barvy. Hladký povrch eliminuje usazování nečistot a maximalizuje přirozený samočisticí vliv deště.

Betonová střešní krytina EURONIT si však i bez povrchové úpravy DURATOP zachovává svoje kvalitativní a estetické vlastnosti po celou dobu své životnosti.

Nenechte si ujít nové články.

Janka pracuje ve firmě CREATON od 2012 a je zodpovědná za marketingové aktivity pro Českou i Slovenskou republiku v oblasti střech a fasád a občas přispívá novými články do blogu.