Kvalitní střecha se nepřehřívá

Kvalitní střecha se nepřehřívá

Model pálené keramické tašky CREATON Optima představuje ideální střešní krytinu pro novostavby i rekonstrukce. Vyniká možností posuvu až 51 mm v hlavové části a spotřebou od 11,9 ks/m2.

Dobře postavená, vhodně izolovaná, kvalitní a odolná keramická střecha významně přispívá k úspornějšímu provozu budovy.

Při správně navržené a realizované skladbě střechy napomáhají vlastnosti keramické krytiny CREATON snižovat účty za energie. Zejména v létě ocení obyvatelé podstřešních prostor úsporu nákladů na provoz klimatizace.

Dobře větraná střešní konstrukce je totiž schopna v letním období odvést značné množství tepla zpod keramické krytiny. Díky tomu se sníží tepelné zatížení směřující na tepelnou izolaci nebo podkroví.

Zvážit výměnu staré střechy za novou se proto vyplatí i z finančního hlediska.

Důležité podstřešní fólie

V rámci úspor energie hrají významnou roli i podstřešní fólie systému CREATON. Kromě dokonalé hydroizolační funkce zabraňují také průniku chladného vzduchu do izolované části podkroví.

Podstřešní fólie DUO jsou ekonomicky výhodným řešením pro střechy zateplené na celou výšku krokve.

Fólie TRIO splňují zvýšené požadavky vyplývající ze zeměpisné polohy budovy a členitosti střešní konstrukce.

Fólie QUATTRO umožňují stavebníkovi vytvořit spolu s příslušenstvím CREATON tzv. vodotěsné podstřeší, které je předepsáno pro minimální sklon střech.

Nenechte si ujít nové články.

Janka pracuje ve firmě CREATON od 2012 a je zodpovědná za marketingové aktivity pro Českou i Slovenskou republiku v oblasti střech a fasád a občas přispívá novými články do blogu.