Jak na rekonstrukci střechy

Jak na rekonstrukci střechy

Jestliže se rozhodnete zbavit se nefunkční střechy, začněte její revizí. S pomocí odborníka pozorně zkontrolujte celkový stav konstrukce od krokví přes izolaci střechy až po laťování a střešní krytinu.

Původní podstřešní konstrukce již totiž nemusí splňovat současné technické požadavky. Odborník posoudí, zda stačí pouze zesílit nebo opravit původní trámy, anebo je potřeba nově zhotovit celou konstrukci. Nezapomínejte, že návrh skladby střešního pláště rekonstruované střechy patří do rukou zkušeného projektanta.

Prodlužte životnost střechy

Jedním ze základních předpokladů zaručujících funkčnost a dlouhou životnost krytiny i střešního pláště je správné odvětrání střechy. Stejně důležitý je ale i výběr doplňkové hydroizolační vrstvy. Podstřešní fólie CREATON pod označením UNO, DUO, TRIO a QUATTRO nabízejí řešení pro všechny typy skladeb střešního pláště.

Výhodná investice

Z funkčního i estetického hlediska patří při rekonstrukcích mezi preferované typy střešní krytiny keramická taška. Jde o odolnou krytinu, která poskytuje ochranu před povětrnostními vlivy, podporuje energeticky hospodárný provoz budovy a zvyšuje tržní cenu nemovitosti.

Německý výrobce CREATON má více než 130 let zkušeností s výrobou keramické střešní krytiny. Široké portfolio barev a modelů pálených tašek CREATON nabízí všestranná řešení jak pro moderní městské stavby, tak pro rekonstrukci historických objektů.

Na funkční vlastnosti tašek poskytuje výrobce záruku 50 let. Jestliže jsou při návrhu střechy a pokládce tašek dodržena všechna předepsaná pravidla a předpisy, krytina vydrží po celé generace

Nenechte si ujít nové články.

Janka pracuje ve firmě CREATON od 2012 a je zodpovědná za marketingové aktivity pro Českou i Slovenskou republiku v oblasti střech a fasád a občas přispívá novými články do blogu.